вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się zużywają oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz ozdoby płotów z drzewa istotne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, jakie konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów plastikowych. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий